Pohankový válec na jógu

Ségra mě poprosila, jestli bych jí neušila takový válec plněný pohankovými slupkami na jógu. Pohanku sehnala, já udělala první pokus, který nedopadl úplně ideálně a tady je druhý.

Uvnitř je ušitý válec. Použila sem 2 kruhy látky o průměru cca 17 cm (obkreslila jsem víčko od takové té plastové misky na jídlo) a našila na obdélník cca 70 cm x 57 cm (délka válce x obvod). Nejprve sem sešila strany obdélníku a všila do ní kus zipu (odhadem cca 35 cm) a poté našila na kruhy. A hlavní válec k naplnění pohankou byl hotový.

Druhá fáze bylo ušití obalu kvůli údržbě a přenášení. Opět sem použila víčko od misky, ale vystříhla jsem kolo o púl centimetr ze všech stran větší (takže průměr 18 cm) a pouze jednou. K tomu obdelník 85 cm x 61 cm. Jako ucho sem ušila ze zbytku šíře látky 15 cm, které jsem přehnula 4x po délce a prošila. Sešitý popruh sem našila na látkový obdélník, poté sešila po dlouhé straně. Našila jsem obdélník na kruh a vyzkoušela, jestli tam vůbec ten naplněný pohánek nacpu. Šlo to, takže sem ušila dírky na protažení provázku a zahrnula horní lem.

Protáhla jsem pomocí spínacího špendlíku šňůrku, a naklepala polštář do obalu a zavázala.

Hurá a mám hotovo :)

Potřebný materiál: 70 x 80 cm látka na válec 35 cm dlouhý zip (použila sem metráž) 3 kg pohanky (zatím se tam vešlo 2.7, ale určitě se ještě bude potřebovat dosypat) 61 cm látky 140 cm šíře na obal 1 metr šňůrky na vázání